Walkovi z Oldřichovic stačilo na hattrick sedm minut

REGION Fotbalisté Hrádku a Bukovce budou chtít na víkendový zápas co nejdříve zapomenout. Hrádek dostal sedm gólů ve Staříči, Bukovec ještě o jednu branku více v Nošovicích.

Šlágr kola I. A třídy se hrál v Jablunkově. Domácí Spartak ztratil vyhraný zápas. Ve druhém poločase za stavu 2:1 soupeře přehrával, vypracoval si dobrých deset situací, z nichž obvykle padají branky. Loňský účastník krajského přeboru klidně mohl odjet s pětkou, jenže Jablunkovu se i přes řadu příležitostí nepodařilo přidat ani uklidňující třetí gól.

A tak přišel krutý trest – hostům stačily ke zvratu dvě střely na bránu Szotkowského. Přibližně deset minut před koncem mladý brankář prohrál vzdušný souboj s kapitánem Michalčákem, který v poslední minutě střelou k tyči určil vítěze.

Vratimov tak stíhá vedoucí Bystřici, která brankou Kiszi vyhrála v Libhošti. Nedaří se naopak Smilovicím – po porážce na hřišti Stonavy zůstávají předposlední.

V I. B třídě se druhého vítězství v sezoně dočkali fotbalisté Mostů u Jablunkova. Záblatí je v první půli přehrávalo, ale po změně stran vzal osud utkání do svých rukou Lysek – nejprve otevřel skóre a když se pak hosté dostali do hry kontaktním gólem, přidal pojistku na 3:1.

O jednu branku více vsítil mladý útočník Oldřichovic Michal Walek. Na hřišti pobyl jen 54 minut, na hattrick mu stačilo pouhých sedm minut! Jeho celek deklasoval Tošanovice 7:1. Nedařilo se naopak Nýdku a Vendryni, z cizích hřišť se vrátily bez bodu.

I. A třída

JABLUNKOV – VRATIMOV 2:3
Branky: 31. Raszka, 43. R. Szotkowski – 79. a 90. Michalčák, 10. Trmal. Poločas: 2:1.
JABLUNKOV: J. Szotkowski – M. Sikora, Hudzieczek, M. Cienciala, Puczok – Petružálek, Hupka, Nieslanik, R. Szotkowski – Raszka (57. Pustka), T. Martynek.

STONAVA – SMILOVICE 3:1
Branky: 10. Mičík, 20. Ristovský, 36. Zoller – 85. Przyczko. Poločas: 3:0.
SMILOVICE: Bašanda – Roman Barteczek, Kocur, Junga, Kohut – Radek Barteczek, Balvar (61. Gerlich), Dytko, R. Cienciala – Przyczko, Baron (46. Bolf).

LIBHOŠŤ – BYSTŘICE 0:1
Branka: 6. T. Kisza. Poločas: 0:1.
BYSTŘICE: Galusik – Zoubek, B. Kreželok, Martinčík, Rusz (90. Fober) – Pěla (62. L. Teofil), D. Kantor, Buryan, Liberda, Badura (81. Staniek) – T. Kisza.

I. B třída

MOSTY – ZÁBLATÍ 3:1
Branky: 53. a 87. Lysek, 76. Lukosz – 78. Šindler. Poločas: 0:0.
MOSTY: Kotek – Bednár, Bažant, J. Kajzar, M. Szotkowski – F. Turek (81. S. Kufa), O. Jochymek (90. O. Szotkowski), Lysek, D. Kufa – Lukosz (87. Podeszva), D. Fuják (46. P. Szotkowski).

OLDŘICHOVICE – TOŠANOVICE 7:1
Branky: 36., 37. a 43. Walek, 13. Janeček, 34. Hradečný, 63. Niemiec, 89. A. Kluz – 78. Dobiáš. Poločas: 5:0.
OLDŘICHOVICE: J. Fujak (82. T. Czernek) – Vlachovič, Samek, Adámek, Niemiec, – R. Kisza, Machala (76. Walach), Hradečný (70. A. Kluz), J. Cienciala – Janeček, Walek (54. Trombík).

INTER PETROVICE – NÝDEK 2:1
Branky: 25. Zarzycki, 86. Sznapka – 32. Příborský. Poločas: 1:1.
NÝDEK: J. Kantor – L. Pyszko, Hadrava, Tlacháč, L. Cienciala – M. Kluz (65. Gajdzica), Mazurek, P. Červeňák, Filipczyk (84. M. Czernek) – V. Szmek, Příborský.

VĚŘŇOVICE – VENDRYNĚ 4:1
Branky: 26. Wojtas, 32. Danel, 84. Čerešňa, 87. Hruška – 78. Palik. Poločas: 2:0.
VENDRYNĚ: Kolarczyk – Walek (46. Polák), Szymczyk, Konderla, Duda, Gurecký, Przywara, Mitrenga (31. Palik), Wawreczka, Pliska, Lasota (74. Neuman).

Okresní přebor

STAŘÍČ – HRÁDEK 7:1
Branky: 17., 29., 38. a 59. Kaulinec, 15. a 82. Jukl, 70. Morys – 33. Marosz. Poločas: 4:1.

PALKOVICE – PÍSEK 3:2
Branky: 45. a 55. Hrabovský, 68. Huška – 33. a 61. Michalik. Poločas: 1:1.

NEBORY – BAŠKA 3:1
Branky: 15. Faruga, 57. Šinál, 78. Mendrok – 29. Fišer. Poločas: 1:1.

NOŠOVICE – BUKOVEC 8:1
Branky: 39. a 62. Bednárek, 43. a 74. Laštovička, 45. a 70. Zahradníček, 12. Červený, 52. Koloničný – 16. M. Kantor. Poločas: 4:1.