ČESKÝ TĚŠÍN Napínavý průběh, nespočet emocí, spoustu střetů i jednu nefalšovanou bitku – tohle všechno nabídl čtvrtý zápas čtvrtfinále play-off BAHL mezi třineckými Imperátory a Buldoky z Hradiště. Ovládli ho Buldoci, ale v rozhodujícím klání byli šťastnější třinečtí Imperators.

Třinečtí Imperators měli sérii výborně rozehranou, vedli už 2:0 na zápasy. Houževnatí Buldoci však první mečbol odvrátili a včera totéž udělali i s druhým.

Na světelné tabuli dlouho svítil výsledek 1:0 ve prospěch Buldoků. Imperatoři spálili několik tutovek za což na konci druhé třetiny pykali. V závěrečné periodě inkasovali gól do prázdné brány.

Dříve než se tak stalo, přišla na řadu rvačka, za jakou by se nemuseli stydět ani hokejisté z nejvyšší soutěže. Šest minut před koncem utkání za stavu 2:0 mladý útočník Buldoků Jakub Ciasnocha byl v brankovišti až příliš důrazný, což se pranic nelíbilo obránci Tomáši Guzdkovi.

Vzájemné pošťuchování vyústilo ve shození rukavic a ve vcelku vyrovnanou bitku, v níž, jak se lidově říká, každý chvilku tahal pilku. Dlužno dodat, že oba arbitři stali v ústraní, do akce se nezapojili a dovolili oběma džentlmenům, ať si to vyřeší mezi sebou. Až posléze oba aktéry za vložku z MMA odměnili trestem na pět minut plus do konce utkání.

O postupujícím se rozhodlo ve čtvrtek. Třinečtí Imperators po dvou promarněných mečbolech zabrali a v rozhodujícím zápase uspěli po výhře 4:2. Branky vítězů vsítili Honsáre 2, Berbr a Marthaus, za poražené skórovali Vanda a Švarba.