TŘINEC Obrovitánský krok k záchraně druhé nejvyšší soutěže udělali fotbalisté Třince. Vyhráli na hřišti Chrudimi, nováčka pokořili stejně jako na podzim 2:1.

MFK CHRUDIM – FK FOTBAL TŘINEC 1:2

Na útočný tandem Dedič – Arroyo, který v předchozím duelu vystřelil Třinci cennou domácí remízu s ambiciózním Hradcem Králové (2:2) vsadil kouč Jakus. A dobře udělal. Oba hrotoví hráči opět rozvlnili soupeřovu síť.

V záchranářské bitvě jako první se prosadili domácí – Sixta vyslal za obranu Froňka, ten si navedl míč do šestnáctky a technickou střelou po zemi rozradostnil tisícovku diváků – 1:0.

Dobrá nálada jim vydržela sotva pár minut, protože vzápětí domácí brankář Zíma při odkopu zkusil kličku, Ekvádorec Arroyo jej obral o míč a z úhlu trefil prázdnou bránu – 1:1.

Deset minut nato vsítil svou pátou branku sezony Dedič, byl důraznější než Hlavsa a uklidil míč do odkryté branky – 1:2.

Třinečtí fotbalisté dosáhli třicetibodové hranice a čtyři kola před koncem mají na předposlední Táborsko devítibodový náskok.

BRANKY: 18. Froněk – 25. Dedič, 35. Arroyo. Rozhodčí: Adámková. ŽK: Dostálek, Drahoš – Šula, Adamuška. ČK: 94. Drahoš. Diváci: 1090. Poločas: 1:2.

CHRUDIM: Zíma – Řezníček, Drahoš, Vencl, Hlavsa – Sixta, Kesner (88. Krčál) – Dostálek (66. Ujec), Rybička, Froněk – Vašulín (79. Sulík).

TŘINEC: Adamuška – Kušnír, Bedecs, Šula, Janoščín – Ilko (88. Gáč), Weber, Vaněk, Janošík (80. Buchvaldek) – Dedič, Arroyo (65. Omasta).