Třinec remizoval s Budějovicemi a stal se půlmistrem

TŘINEC Remízou s Českými Budějovicemi si fotbalisté Třince zajistili titul podzimního mistra Fortuna národní ligy. Vedoucí Opava má za sebou už i jarní předehrávku.

FK FOTBAL TŘINEC – SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:1

Na stadion Rudolfa Labaje si našlo cestu bezmála 1600 diváků, což je největší letošní návštěva. Souboj druhého s třetím nabídl zajímavý fotbal, byť se hrálo na těžkém terénu. Do vedení mohli jít Jihočeši, brankáři Palečkovi po Čavošově střele pomohla tyč.

Dynamo se dočkalo po hodině hry, kdy Javorkovu přihrávku pohodlně uklidil do sítě Mashike. Třinečtí s odpovědí neotáleli, Kateřiňák o tři minuty později předvedl svou silnou disciplínu a parádní ránou zpoza vápna srovnal.

Křikl jsem si na spoluhráče, ať mi míč posune. Leva noha je moje slabší, ale trefil jsem to parádně ke vzdálenější tyči. Škoda, že to nebyl vítězný gól. Na druhou stranu je třeba uznat, že remíza je zasloužená, šance měly oba celky,“ vykládal středopolař Jiří Kateřińák (na snímku), který pod Javorovým hostuje z Mladé Boleslavi.

Pár minut před koncem měl na noze vítězný gól osamocený Pešek, ale jeho první ránu fantasticky vyrazil Paleček a dorážka skončila na spojnici břevna a tyče. Na tahu byl Třinec – gólman Staněk famózně vytáhl ránu Dediče a v poslední minutě se mohl stát hrdinou Ilko, jenže zblízka přestřelil.

Třinec na podzim ztratil body na svém hřišti potřetí – remizoval s Hradcem Králové, Opavou a Českými Budějovicemi, které v novodobých dějinách samostatné české ligy neporazil.

Máme za sebou výtečný podzim. S něčím takovým, že budeme po polovině soutěže nejlepším celkem, jsme nepočítali. Přes zimu se pokusíme mužstvo udržet, trochu je zkvalitnit a připravit se na jarní část soutěže, která bude jistě náročnější,“ řekl generální manažer třineckého klubu Karel Kula.

BRANKY: 66. Kateřiňák – 63. Sukisa. Rozhodčí: Berka. ŽK: Ižvolt, Šumbera – Řezáč. Diváci: 1577. Poločas: 0:0.

TŘINEC: Paleček – Ilko, M. Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt (90. Hošek), Vaněk, Kateřiňák, Šumbera – Juřena (78. Dedič). Trenér: Neček.

Č. BUĎEJOVICE: Staněk – Řezáč, Kladrubský, P. Novák, Pouček – Wermke, Javorek, Čavoš, Pešek – Sukisa (90. Kadula), Táborský. Trenér: Horejš.