Semifinále BAHL: Imperátoři uspěli v nájezdech, Hrádek dokonal obrat

ČESKÝ TĚŠÍN Hokejisté Kozubové prohráli s třineckými Imperátory v samostatných nájezdech a Hráči Hrádku v úvodním duelu položili na lopatky ostravské Monsters.

HC KOZUBOVÁ – HC IMPERATORS TŘINEC 2:3 sn

Imperátoři zhodnotili dvojnásobnou početní výhodu, za Ligockého prošla Honsárkova nepovedená střela. Kozubová srovnala v závěru třetiny, brankáře Kluse z úhlu překvapil Blahut. Druhý úder Kozubová zasadila Imperátorům před koncem druhé periody, šikovnou tečí se blýskl Haratyk.

Imperátoři udeřili v oslabení po souhře bratrů Karchových – kásnou střelou se prosadil Václav. V samostatných nájezdech měli pevnější nervy hokejisté Třince, první vítězství v sérii jim zajistil Vojtěch Karch.

BRANKY A NAHRÁVKY: 13. M. Blahut (M. Lisztwan), 29. D. Haratyk (R. Pszczolka) – 8. T. Honsárek (R. Wojtas), 41. Václav Karch (Vojtěch Karch), 46. Vojtěch Karch. Vyloučení: 6:5. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1. Stav série: 0:1.

KOZUBOVÁ: M. Ligocki, V. Haratyk, T. Fajkoš, R. Pszczolka, P. Szmek, L. Zachara, M. Di-Giusto, M. Worek, M. Blahut, D. Haratyk, T. Szotkowski, L. Kostka, T. Plucnar, M. Lisztwan, R. Cienciala, R. Martynek.

TŘINEC: P. Klus, L. Mikula, P. Sabela, R. Wojtas, M. Hlavenka, T. Guzdek, L. Marthaus, P. Bukva, V. Karch, V. Karch, T. Honsárek, M. Heczko.

MONSTERS – HC HRÁDEK 3:5

Jako kdyby se hokejisté Hrádku, zejména pak obránci, v úvodu střetnutí zapomněli v kabině. Hosté měli v prostoru před brankou až příliš volnosti, brankář Wantulok byl proti střelám Chalupy (20. vteřina), Linka a Hoffmana krátký.

Přestože Hrádek byl zralý na ručník, ze šlamastyky se dokázal dostat – nejdříve prošla do sítě nepovedená střela J. Pava a posléze se trefil Szlaur, který v úvodu závěrečné fáze zápasu v přesilovce vyrovnal na 3:3. Hrádek na vyložené šance jasně vyhrál, spoustu tutovek spálil, přesto dvě dokázal zužitkovat – M. Pav bekhendem vstřelil čtvrtou branku a Szmek zpečetil vítězství blafákem.

BRANKY A NAHRÁVKY: 1. O. Chalupa (R. Linek), 3. R. Linek (T. Látal), 5. P. Hoffmann (O. Chalupa) – 11. J. Pav (M. Szlaur), 18. M. Szlaur (M. Pav), 31. M. Szlaur (P. Pyszko), 39. M. Pav (M. Szmek), 44. M. Szmek (J. Pav). Vyloučení: 3:3. Třetiny: 3:1, 0:1, 0:3. Stav série: 0:1.

MONSTERS: J. Lukšík, M. Jurčík, S. Škopek, M. Klega, T. Látal, O. Chalupa, P. Hoffmann, J. Rozkydal, T. Koláček, M. Karola, R. Linek.

HRÁDEK: E. Wantulok, J. Sztefka, M. Pav, H. Bocek, S. Walach, J. Lorenzi, P. Pyszko, P. Cieslar, M. Goryl, J. Branczyk, M. Wantulok, M. Szlaur, M. Szmek, J. Pav.