Ohlédnutí: Na Kozubovou nejrychleji vyběhl Lichý

DOLNÍ LOMNÁ, MILÍKOV Třebaže počasí k běhu nebylo ideální, neboť teploty šplhaly ke třiceti stupňům, na start závodu se postavilo rekordních 257 závodníků, což je nejvíce ze všech dosavadních závodů českého poháru v běhu do vrchu v letošním roce.

Start 19. ročníku Běhu na Kozubovou, který je součástí Českého poháru běhu do vrchu, byl tradičně v Dolní Lomné u pekárny, běžci museli pokořit pět  kilometrů s pěti set metrovým převýšením. Běželo se v 11 věkových kategoriích – od juniorů až po seniory. Startovali trénování závodníci, reprezentaci v této disciplíně, ale i amatéři, kteří běhají jen tak pro radost.

V mužské kategorii dominoval Tomáš Lichý, reprezentant v běhu do vrchu, který potvrdil roli favorita. Druhý doběhl do cíle Miroslav Vanko z DOM Srdca a třetí byl Ondřej Horák z Fortexu Moravský Beroun.

V ženské kategorii kralovala Eva Galaczová, druhá dorazila Tereza Marszalková – vítězka v kategorii juniorek, třetí příčku obsadila Jana Byrtusová. Všechna tři děvčata hájí barvy klubu  1. Běžecký Jablunkov.

V cíli diváci vytvořili úžasnou atmosféru…