Oceláři sahali v Brně po bodu, v repríze finále nakonec prohráli

TŘINEC Na ledě brněnské Komety hokejisté Třince utrpěli další porážku. Se třemi body jsou prozatím v extraligové tabulce předposlední.

HC KOMETA BRNO – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:1

Kometa dlouho držela jednobrankové vedení, dvě a půl minuty před koncem, kdy se v přesilovce trefil Krajíček, o ně přišla. Když už se schylovalo k prodloužení, Kašparovu akci zakončil Plášek, čímž Kometě vystřelil tři body.

Zápas jsme odmakali. Jestli budeme hrát takhle, tak se to určitě zlomí. Prohrát gólem z poslední minuty není nic ideálního, ale ať se to raději děje v šestém kole, než někdy v březnu nebo dubnu,“ uvedl pro oficiální web Ocelářů útočník Vladimír Svačina.

V téhle chvíli my musíme vyhrávat 1:0 nebo 2:1, protože aktuálně více gólů nedáváme. Nějakým zápasem se to může zlomit a my budeme dávat tři čtyři góly,“ dodal Svačina.

BRANKY A NAHRÁVKY: 13. Zaťovič (Holík, Štencel), 60. Plášek (Kašpar) – 58. Krajíček (Marcinko, Bukarts). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 306. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1

BRNO: Langhamer – Barinka, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec – Mallet, P. Holík, Zaťovič – Kašpar, J. Hruška, Karel Plášek ml. – Karabáček, Nahodil, R. Zohorna – Köhler, Čermák, Dočekal – Horký.

TŘINEC: Hrubec – Doudera, Krajíček, Musil, Galviņš, Adámek, Gernát – Martynek, Marcinko, Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský – Kofroň, M. Kovařčík, Bukarts – Rudovský, Vlach, Chmielewski – Raška.