MajDay opět prověřil nejen kondičku, ale i všestrannost

TŘINEC MajDay je adrenalinovou výzvou nejen pro profesionální sportovce. Je to závod, v kterém účastníci překonávají netradiční překážky. Letos se výjimečně konal v Třinci, protože byl součástí oslav 90. výročí povýšení Třince na město. Městský stadion STARS se stal výchozí i cílovou stanicí závodu.

Pořadatelé připravili 11 kilometrovou trať po souši i po vodě, která vedla centrem města a jeho širším okolím. Prověřila nejen kondičku, ale i všestrannost, zručnost, důvtip závodníků, neboť účastníci museli na trase zdolat 44 překážek. Do cíle se podívalo 288 závodníků. Mnozí si sáhli na dno svých sil a v cíli měli o to větší radost, že se překonali.

Jak píšou pořadatelé: „Závod je náročný – a rozhodně se na něj nepřipravíš! Popleteme Ti totiž nejen nohy, ale i hlavu. Ale neboj, nepotřebuješ žádné speciální vybavení ani extrémní fyzičku. Možná nevyhraješ, možná cestou zabloudíš a do cíle se doplazíš… to není podstatné. Předkládáme ti jedinečnou gorolskou výzvu pěkně „po našymu“.“

Nejlepšího času dosáhl tandem Jakub Cieslar – Tomáš Suszka (DJK Fyzio), trať zdolali za 1:17:41. Druhé místo získala dvojice Aleš Velička – Marek Zeman z týmu Bo Poruba!!!. Třetí skončili Mariusz Gociek – David Folwarczny (Average Mud Enjovers), kteří do cíle dorazili v čase 1:30:48.

V ženské kategorii na prvním místě skončila dvojice Jana Byrtusová –  Žaneta Húdoková (Holky z hor) v čase 1:41:26, druhé místo získalo duo Barbora Kaštanovská – Soňa Jurková (Poprvé spolu) s časem 1:46:34. Na třetí příčce skončily Barbora Sedláková – Jana Cieslarová (Bestarmy), které doběhly do cíle v čase 1:58:27.

Součástí závodu byl i Festivalu pohybu, ve kterém sportovní oddíly prezentovaly svou činnost, ukázaly nejen dětem, ale i dospělým, jakým druhům sportů je možno se na Třinecku věnovat.

Tečkou na závěr byl koncert na dvou scénách, v průběhu večera se vystřídala neotřelá hudební uskupení, která hrála až do pozdních nočních hodin.