JABLUNKOV Dvěma góly v závěru střetnutí zkorigovali karvinští fotbalisté porážku, kterou jim v Jablunkově uštědřil druholigový Třinec.

FK FOTBAL TŘINEC – MFK KARVINÁ 3:2

Oboustranně obezřetný první poločas zaplněnou tribunu příliš nerozparádil. Fotbalové koření oba celky začaly používat až po změně stran.

Třinečtí se poněkud nečekaně dostali o tři kroky napřed. Nejprve po driblinku Tijaniho brankáře Pastornického překonal Wojnar, posléze Vaňkův rohový kop poslal hlavou do sítě Tijani a nakonec Janošík zakončil svůj výpad ránou ke vzdálenější tyči.

Poslední desetiminutovka patřila prvoligové Karviné. Guba, který předtím dvakrát orazítkoval tyč, s jistotou proměnil penaltu, Bulhar Petkov přestřelil a Krivák po rohovém kopu hlavou zkorigoval na konečných 3:2.

Ve druhé půlce jsme trochu propadli v obranných standardních situacích, ale celkově jsem byl překvapený z toho, jak hráči k zápasu přistoupili. Chtěli jsme navázat na dobrý výkon se Zbrojovkou, a to se nám povedlo, byť jsme měli docela těžké tréninky. Ale takové jistě měla i Karviná. Hrálo se nahoru dolů, byl to oboustranně velmi dobrý zápas,“ konsnatoval třinecký trenér Svatopluk Habanec.

BRANKY: 55. Wojnar, 57. Tijani, 73. Janošík – 83. Guba z pen., 88. Krivák. Rozhodčí: Vojkovský. ŽK: Kušnír. Diváci: 300. Poločas: 0:0.

TŘINEC – 1. poločas: Adamuška – Bulawa, Gáč, Bedecs, Kušnír – Samiec – Hlúpik, Valenta, Machalík, Arroyo – Akulinin.

2. poločas: Chmiel – Omasta, Gáč, Bedecs, Kušnír – Vaněk – Nieslanik, Kubala, Wojnar, Janošík – Tijani. Trenér: Habanec.

KARVINÁ: Pastornický – Putyera (46. Ndefe), Krivák, Rundić (46. Kouřil), Moravec (46. Čonka) – Weber (46. Smrž) – Galuška (46. Vukadinović), Vlachovský (46. Lingr), Zhelizko (46. Bukata), Puchel (46. Guba) – Petkov.