Prohra na úvod. Jihočeši zlomili Třinec v závěru

TŘINEC Přibližně šest minut dělilo třinecké fotbalisty od remízy na stadionu Českých Budějovic. Na půdě neoblíbeného soupeře nakonec prohráli.

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE – FK FOTBAL TŘINEC 3:1

První poločas se Třinci docela povedl. Javorek sice v dobré pozici netrefil bránu a Mrsić nastřelil břevno, ale ani hosté nebyli bez šancí – ránu Šumbery zneškodnil Křížek, kterého v dalším přímém souboji s hostujícím fotbalistou zachránila tyčka.

Po změně stran Kladrubský dlouhým pasem vyslal na zteč Javorka – brankář Paleček si s jeho střelou poradil ale na dorážku Mršiće už byl krátký – 1:0.

Třinec šel za vyrovnáním, Omastova hlavička po centr Šumbery skončila na břevně, další Šumberovu akci na poslední chvíli zmařil Havel.

Nakonec se hosté dočkali, Ilkův centr doputoval k Dedičovi a ten se přesnou hlavičkou postaral o premiérový zásah jeho týmu v nové sezoně.

Hostující trenér Neček poslal do hry zadáky Velnera a debutujícího Mravece, aby ještě více zpevnil defenzívu. Když už se schylovalo k remíze, střídající Mazák Táborský si naběhl na přední tyč a uklidil do sítě nahrávku Javorka.

Parta kolem kapitána Čelůstky vrhla všechny síly do útoku, přesto se vyrovnání nedočkala. V nastaveném čase ji třetí brankou dorazil mladík Šplíchal.

Slezané na Budějovice neumí, s výjimkou uplynulé sezony všechny zápasy s Jihočechy prohráli.

„Když jsme domácí zatlačili, tak jsme po vlastní chybě inkasovali, což nás na chvíli srazilo. Povedlo se nám vyrovnat, ale nakonec nemáme za zápasu ani bod. Z toho jsme zklamaní. Herně to nevypadalo tak, že bychom měli prohrát o dva góly. Na hřišti jsem cítil, že to bylo vyrovnané. Vyhrál šťastnější tým. Výsledek 1:3 je pro nás krutý,“ řekl třinecký záložník Šimon Šumbera.

Příští sobotu od 10.15 hodin třinečí fotbalisté na svém stadionu hostí nováčka z Prostějova.

BRANKY: 4. Mršić, 86. Táborský, 90+2. Šplíchal – 67. Dedič. Rozhodčí: Houdek. ŽK: Reintam. Diváci: 1536. Poločas: 0:0.

Č. BUDĚJOVICE: Křížek – Kladrubský, Havel, Novák, Helešic – Čavoš (73. Havelka), Gebert – Kovaľ (79. Šplíchal), Javorek, Mršić – Pouček (68. Táborský).

TŘINEC: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Omasta (61. Janošík), Samiec, Vaněk (78. Mravec), Šumbera (79. Velner) – Dedič.