MSK Srovnali jsme podíl očkovaných osob v populaci podle obcí s rozšířenou působností, tedy Českého Těšína, Třince a Jablunkova. Nejlépe je na tom Třinec, kde minimálně po první dávce vakcíny je 42,3 procent populace, tedy více než 23 tisíc osob. Je to však méně než průměr z celého Moravskoslezského kraje, který k 11. červenci činil 45,6 procenta.
Ze tří obcí s rozšířenou působností v našem regionu se dosud, jak jsme se zmínili v úvodu, nejvíce očkovalo v Třinci. V těsném závěsu je Český Těšín, kde je 42,1 procent naočkované populace tedy necelých 11 tisíc osob. Jablunkov s podílem 37,6 procenta tedy 8,5 tisíce očkovaných minimálně jednou dávkou, poněkud zaostává.
Ve všech třech obcích, jak se dalo předpokládat, nejvyšší počet naočkovaných – nad 60 procent – je v nejstarších věkových kategoriích, tedy 70 a 80 let a více. Nicméně je to znatelně méně ve srovnání s krajským průměrem, kde po minimálně 1. dávce je více než 70 procent osob v těchto dvou nejstarších věkových skupinách. (Třinec se nad 70 procent dostal pouze v kategorii 70-79 let)
Podíl očkovaných šedesátníků je v Českém Těšíně a Jablunkově stejný – 61 procent, v Třinci je to čtyři procenta více. U padesátníků stejný podíl naočkovaných – 56 procent – zaznamenal Třinec a Český Těšín, Jablunkov pouze 50 procent.
Nejvyšší podíl naočkovaných čtyřicátníků je v Třinci – 49 procent (34 procent plná vakcinace). V Českém Těšíně je to 48 procent (38 procent plná vakcinace), v Jablunkově 42 procent (29 procent plná vakcinace). Pokud se jedná o třicátníky, Třince i Český Těšín hlásí stejná čísla – 32 procent po 1. dávce, Jablunkov 29 procent. Plně naočkovaných třicátníků je 13 procent ve všech třech obcích.
Ve věkové kategorii 18 až 29 let jak v Českém Těšíně tak Třinci je minimálně 1. dávkou naočkovaných 29 procent osob, v Jablunkově pak 25 procent.
Ilustrační foto