Další domácí ztráta fotbalistů Třince. Na jaře ještě nevyhráli

TŘINEC Domácí neporazitelnost třinečtí fotbalisté sice uhájili, ale z dělby bodů se zachraňujícím se Ústím nadšení nebyli. Na jaře ještě nevyhráli, naplno nebodovali už sedm kol.

FK FOTBAL TŘINEC – FK ÚSTÍ NAD LABEM 1:1

Útočník Juřena skóroval ve třetím jarním zápase v řadě. Pět minut před přestávkou vypálil k tyči a osmou trefou v sezoně posunul svůj tým do vedení.

O udržení bojující Severočeši po změně stran zatlačili Třinec na jeho polovinu, jejich nápor vyústil v nedovolený zákrok, po němž následovala penalta. Pilík zachoval pevné nervy a vyrovnal.

Třinečtí fotbalisté byli směrem dopředu málo nebezpeční, jedinou šanci měl Reintam, ale brankář Vašek jeho hlavičku k tyči po rohovém kopu skvěle vyrazil.

„Máme jednu prohru, ale body sbíráme po jednom. Potřebujeme už vyhrát, hlavně doma, protože už to rveme na sílu. Kdybychom byli po podzimu dole, asi bychom teď byli za ty remízy rádi, jenže nejsme. Je hezké, že jsme doma neporazitelní, ale na svém hřišti bychom měli vyhrávat. K bojovnosti musíme přidat více fotbalovosti,“ řekl útočník Třince Václav Juřena.

BRANKY: 40. Juřena – 60. P. Pilík. Rozhodčí: Severýn, ŽK: Vaněk, Juřena – Kingue, Šnirc, Ťok. ČK: 83. Richter. Diváci: 525. Poločas: 1:0.

TŘINEC: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek (73. Dedič), Vaněk, Joukl (63. Masař), Janošík (81. Hykel) – Juřena.

ÚSTÍ: Vašek – Gilián (29. Peterka), Pimpara, Kingue, Šnirc – P. Pilík (92. Procházka), Martykán, Richter, Novotný – Miskovič (59. Ťok) – Jakubov.